Gümüşhane’ye Şemsi Paşa Pasajı Yapılsın

Gümüşhane’ye Şemsi Paşa Pasajı Yapılsın

Gümüşhanemiz ülkemizin en küçük şehirlerinden birisi olmasına rağmen İstanbul başta olmak üzere ülkemizdeki diğer şehirlere ve yurtdışına göç eden bir çok hemşerimizin olduğunu düşünürsek önemli bir nüfusa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Durum böyle olunca her yıl yaz aylarında gurbetten sılaya gelen binlerce hemşerimiz oluyor. Bununla birlikte Karadeniz Bölgesinde turizmin gelişmesiyle birlikte Gümüşhanemize önemli oranda turist gelmeye başladı. Bu sayılar her geçen yıl giderek artmakta. Gurbetten gelen hemşerilerimiz ve turistlere ilimizi ve ilçelerimizi ne kadar tanıtabiliyoruz. Turizmin gelişmesinin yanı sıra gelen hemşerilerimizi yeterince ağırlayabiliyor muyuz?

Gümüşhanemiz ve ilçelerimizin önemli turizm merkezlerinin olduğunu söylemeliyim ama bu yerlerin tanıtımı maalesef yeterince yapılmıyor. Karaca Mağarası, Tomara Şelalesi, Satala Antik Kenti, Zigana Dağı, Örümcek Ormanları, Kazıkbeli, Limmi Gölü başta olmak üzere Gümüşhanemizde gezilecek, görülecek bir çok turistik yeri var. Bununla birlikte kuşburnu ürünlerimiz, pestil-kömemiz ve yöresel yemeklerimiz, alabalık tesislerimiz var. Var da var…. O kadar güzelliğimiz varki saymakla bitmez. Ama Gümüşhane’ye gittiğimizde hiçbir şey yok… Köye gidip geri döneriz maalesef…

Gümüşhane’ye Şemsi Paşa Pasajı yapılsın dedim ama Şemsi Paşa Pasajı diye bir pasaj gerçekte yok, sadece bir tekerlemeden ibaret. Bu bir misaldi sadece. Gümüşhane’ye bu isimle bir pasaj yapılması bile Gümüşhane’mizin tanıtımına katkı sağlar. Gümüşhane’deki yetkililerin turizmi daha fazla önemsemelerini arzu ediyorum.

Gümüşhanemizin tanıtımını yapabileceğimiz, önünden turistik gezilerin düzenleneceği, otobüslerin, gezi rehberlerinin bulunacağı, yöresel yemeklerimizin ve kültürümüzün tanıtılacağı bir pasaja ihtiyacımız var.. Adına ne derseniz deyin, ben Şemsi Paşa Pasajı dedim…

Kaynak: http://www.haber29.net/gumushaneye-semsi-pasa-pasaji-yapilsin-makale,1242.html

Haber 29 Gümüşhane Haberleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.