Timur Şahin

İlgi Alanlarım

İlgili alanlarımı yıllar önce yazmıştım ama güncellemeye çalıştım.

Bilgisayar : Bilgi Teknolojisinde hayatımızın her alanına giren bilgisayar ve internettin faydalarından çok iyi yararlanmak gerekiyor. İstediğiniz her türlü düşünceyi, projeyi, bilgiyi, paylaşımı, dokümanı, iletişim araçlarını bu teknolojiyi kullanarak o kadar çok zaman kazanıyoruzki internet ve bilgisayar teknolojisini yaşamın bir parçası yapmak durumundayız. Ayrıca buna ilaveten oyun, müzik ve film izlemek için TV yada diğer cihazların bir çok özelliğini içerisinde bulunduruyor. Bende bilgisayar ve internet teknolojisini yakından takip ediyorum. Bir çok bilgisayar programını kullanıyorum. Web tasarımı hobilerim arasında.  Mobil cihazlardanda çok fazla istifade ediyoruz.

Otomobiller –  Otomobil sürmeyi seviyorum ama İstanbul trafiğinde sevdiğimi söyleyemem. 

Gezi – Gezmeyi herkes gibi bende severim. Şuana kadar ülkemizdeki 35’in üzerinde ili gördüm. Ziyaret ettiğim il sayısı ise 20 olmuştur. İlçemizdeki köylerin ise yarıdan çoğunu görmüş bulunmaktayım. Bununla birlikte gezi olarak turistik yerleri ziyaret etmeyi severim, müzeleri ve tarihi yerleri gezmeyi severim. İstanbul’un bir çok yerini gezmişimdir.

Ekonomi ve İş Dünyası – Endüstri mühendisi olduğum için bu alanlara karşı ilgisiz kalmam mümkün değil. Endüstriyel Sanayi ve fabrikalarda üretimin içerisinde yıllarca çalıştım ve ülkeye katma değer sağlamayı çok seviyorum. Şimdi de kamuda vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Yabancı Dil    Dil eğitimim için özel bir dil eğitim kursuna gittim. Yabancı dilim için bir alt yapıya sahibim fakat yeterli görmüyorum. İngilizceyle aram fena değildir diyebilirim.

İnternet leke gibi bir şeydir. İnsana bulaşınca çıkmak istemez. Bende bıraktığı iz fazla değil ama hiçte çıkmıyor. İnsanlık için güzel kullanıldığı takdirde gerekli bir şey olduğunu söyleyebilirim. Bilgisayarım için gerekli yazılım ve dokümanları ücretsiz olarak temin etmekteyim. Ama eğer bir program sayesinde para kazanıyorsanız yada zenginseniz lisansız yazılımları kesinlikle kullanmayınız.

Eğlence:  Eğlenmek her insanın hakkıdır. Sosyal faaliyet olarak sinema, piknik yapmak, yüzmek, bilardo, satranç, dama, yürüyüş.

Herhangi bir içki ve sigara alışkanlığım yoktur. Umarım olmazda. Çoğu kağıt oyununu bilmeme rağmen çok nadir oynarım. Damada da kolay kolay yenilmem.  Futbolu severim fakat pek iyi oynayamam. Top geçer ama rakip yerde kıvranır durur. Başkada aklıma bir şey gelmiyor. Fenerbahçe takımını tutuyorum.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim 🙂

……………………………………………………………..

Sivil Toplum Kuruluşları

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı 

Gümüşhaneli Mühendisler Platformu – Gümüp

 

Bilgisayar

Windows XP, Windows 7, Windows 10

İyi derecede ofis programları (Excel dahil)

Bir çok bilgisayar programı…

Temel düzeyde Adobe InDesign ve Autocad

Microsoft Axapta ERP

Bilgisayar Donanımı ve Networking (orta seviye)

Elektronik Belge Yönetim Sistemi – EBYS

 

İngilizce

Pre – Intermediate

 

Uzmanlıklar – Sertifikalarım – Eğitimler 

Stratejik Planlama, Performans Programı ve Faaliyet Raporu hazırlanması

ISO 9001, 10002, 14001 ve OHSAS 18001 Kalite Yönetimi Eğitimi,

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi

Proje Yönetimi

5S – Kaizen